Miroslav Uďan

4 komentářů k článku “Jak jsme si zřizovali ochrannou známku”

 • Ivan Jaroš

  30/03/2014 at 19:06

  Zislo by sa popisat viac do detajlu ktore druhy ochrannej znamky ste si registrovali a ktore triedy ste na koniec zvolili. Taktiez ci ste si zvolili CR, EU alebo Svet.

  Inak chapem spravne ze podanie ziadosti na OHIM cez UPV je 7500 CZK ale podanie osobne na OHIM uz je 1050€ ??

 • Miroslav Uďan

  03/06/2014 at 20:07

  Dobrý den pane Jaroši, děkuji za Váš dotaz.
  Registrovali jsme si SLOVNÍ a KOMBINOVANOU ochrannou známku.

  Je však pouze na Vás co potřebujete ochránit. Při výběru tříd jsme museli projít všechny třídy zvlášť, ale zde na stránkách UPV je to celkem hezky popsané : http://upv.cz/cs/publikace/tridniky/tridnik-prumyslove-vzory.html
  My jako firma Shoptet jsme zvolili třídy 35 (Propagační činnost, reklama; pomoc při řízení obchodní činnosti, obchodní administrativa a kancelářské práce) 42 (Vědecké a technologické služby a související výzkum a projektování;
  analytické a výzkumné služby v průmyslu, navrhování a vývoj počítačového hardwaru a softwaru) a 45 (bezpečnostní služby pro ochranu majetku a jednotlivců; osobní a sociální služby poskytované ostatními za účelem uspokojování potřeb jednotlivců)

  Zde můžete vidět, že je opravdu hodně specifické, jakou třídu pro své podnikání vyberete, co potřebujete ochránit a v jaké oblasti.

  Co se týče přihlášení do zahraničí – je dobré komunikovat přímo s úřadem, či požádat patentovou kancelář s pomocí a přihlášením – ušetří Vám to spoustu práce a běhání. Co se týče pak cen:
  Pokud využijete úřad UPV, zaplatíte k zmiňovaných 1050 Euro ještě 2500Kč navíc. Pokud budete přihlašovat v rámci EU po dobu 10 let.

 • Marek

  20/04/2017 at 17:47

  Zdravim,

  nevsiml sem si zda-li jste zminoval jak dlouho trvala registrace ochranne znamky na prislusnem urade?

  Je to dlouhodoby proces nebo trva v radech tydnu ci dnu? Nekde sem cetl ze proces trva az 8 mesicu?

  Diky predem za odpoved
  Marek

 • Kristýna Horáková

  06/09/2017 at 17:39

  Děkuji Vám moc za článek, moc mi pomohl. A též i za Vaše stránky na e-shopy, též je v blízké budoucnosti budu využívat! Přeji hezký zbytek dne. Kristýna Horáková.

Zajímá mě i váš názor. Tak neváhejte :)