Miroslav Uďan

Jak jsme stvořili ShoptetrixeShoptetrix

Už je to zhruba rok, co jste se v Shoptetu mohli poprvé setkat s malým mužíkem s modrými kalhotami, okřídlenou helmou a nazrzlým knírkem pod velkým odvážným nosem, který rád a nečekaně strká všude, kde se něco děje.

Shoptetrix-chat_final_170x179pxO koho jde? Je to náš Shoptetrix. Od loňského léta se ukazuje mezi ostatními členy našeho týmu - zprvu jste ho mohli zahlédnout jen zřídka, měl prostě jen moc práce. Teď už je mistr optimalizací a protože mu jde díky tomu práce pěkně od ruky, budete se s ním setkávat mnohem častěji. Zrodil se pod šikovnýma rukama Petra Kopla a od té doby je tu s námi. Proto je na místě si ho trochu představit.

Malý zrzavý mužík Shoptetrix

 • Věk: jsou tomu už čtyřmi roky, co pyšně oslavil svoji padesátku. Za každou desítku jeho roků mu přibyl šedivý vlas, a protože je to chlap ješitná, tak si je schovává pod svoji velkou bezpečnostní helmou, kterou neodkládá ani ve vaně.
 • Zkušenosti: Už přes sedm let pracuje v jedné úspěšné IT firmě, kde pomáhá zákazníkům svého šéfa jako skladník elektronických balíků. A velmi ho to baví. No a protože ve firmě zažil úplné začátky, které byly krušné, máloco a málokdo ho teď dokáže rozhodit. Pro všechny situace má hned řešení. A i přesto, že umí být v soukromí občas pěkně sarkastický, v zásobě má kupu pěkně košilatých vtipů a je pro něj občas těžké udržovat respekt před autoritami, před zákazníky je ale vždy profesionální a má pro ně pochopení a pomocnou ruku. Vždyť taky za kým by ti zákazníci, když mají problém, měli jít, než za největším expertem ve svém oboru? A to že neovládají ten správný žargon a nerozumí věcem tak dobře jako on? Pff... sám dobře ví, jak těžké jsou začátky v novém oboru, vždyť on sám, v době kdy přes léto pracoval v půjčovně vánočních stromků, ani v nejmenším netušil, že se dají cookies zničit bez jediného drobku, nebo že se dají přes internet rozdávat banány.
 • A proč ho vídají jeho kolegové tak málo? Protože maká ve svém kutloch jako šroub, zajišťuje, aby vše fungovalo jak má, a nemá čas kávičkovat po kuchyňkách. :)

Proč je neodmyslitelnou součástí týmu?

Jak jste asi pochopili, Shoptetrix trošku zosobňuje to, jak chceme, aby naši zákazníci vnímali naši práci - jako práci profíků, kteří vědí, co dělají, a snaží se maximálně pomoct svým zákazníkům a jejich přání plnit ještě než je vyřknou. Nemáme rádi klasickou komunikační šeď, a proto se z ní snažíme vymanit. A protože máme rádi legraci a dokážeme si ze sebe udělat srandu, Shoptetrix je ten nejlepší parťák, který nám v tom může pomáhat. Vždyť už určitě víte, že celý náš tým se nebere tak vážně, že po sobě občas v práci střílíme a že místo na židlích sedáváme na kostkách :)

A tak jsme se rozhodli, že komunikaci s našimi klienty po dobu, kdy naše e-shopy testují, převezme právě Shoptetrix. Vždyť práce v administraci může být taky zábavná.

Kdy jste ho už mohli vidět?

Přibližně před půl rokem, kdy se stal vycházející hvězdou Holywoodu, díky jedné z ústředních rolí v krátkém animovaném filmu. No řekněte sami, nezasloužil by si obtisknout se na chodníku slávy?

A kde se s ním všude můžete ještě setkat?

Shoptetrix provází převážně ty, kteří naši službu teprve testují. Je mistrem v podávání možných, všemožných i nemožných informací a to po celou dobu zkoušení. Když už si klient e-shop připraví do provozu a je nachystaný ho pustit do světa, jde se zase věnovat dalším testujícím návštěvníkům a komunikaci předává technické podpoře. Ale na chatu zůstává dostupný stále a pro každého. Kde všude se s ním setkáte, kde pozdraví on vás, nebo můžete nechat vzkaz vy jemu?

 • v newsletterech, které každý měsíc pilně připravuje, aby vám neuniklo nic, co v Shoptet "kuchyni" uvaříme
 • v e-mailech, které vám v průběhu testování radí: "jak na to". On je prostě pořád v obraze a je to kluk šikovná
 • na shoptet webu

  Shoptetrix_Shoptet web

  Shoptetrix vám poradí "jak na to"

 • na našem firemním chatu, kde vám s lehkostí jemu vlastní rád odpoví
 • na www.MujPrvniEshop.cz, průvodci každého úspěšného e-shopaře (btw, už jste ho viděli?)Shoptetrix_MPE
 • v dopise, který posílá každému novému zákazníkovi
 • a samozřejmě na Faceboocích

Ještě jste se s ním nesetkali?

Koukněte na naše stránky, nebo třeba na Shoptet facebook. A nebo rovnou na jeho profil - je to sice starší ročník, ale rozhodně nezůstává pozadu ani na těch fejzbůcích. Pravda, je sice kluk zaneprázdněná, ale když mu napíšete, určitě si udělá chviličku, aby mohl odběhnout od svých balíků a zpříjemnit vám den nějakou pěknou zprávou.

Shoptetrix

Štítky:

Zajímá mě i váš názor. Tak neváhejte :)