Miroslav Uďan

Jak jsme vyráběli promo videoJak zákazníkům rychle a efektně představit svou službu, obchod, či produkt? Jedním ze současných trendů je takzvané motion video. Nu a protože jsem si před koncem minulého roku řekl, že profi promovideo je něco co bych rád pro prezentování naší služby měl, tak jsem zapátral v českých vodách a objevil firmu Motionhouse, u které jsem tuto službu poptal. Výroba byla nakonec snažší, než se zdálo - pojďte se v krátkosti podívat, jak tvorba našeho videa probíhala

Scénář

Na schůzce s Motionhouse jsme si nejdříve ujasnili cílového diváka, obsah sdělení videa, styl komunikace a call to action (kam diváka odkázat v závěru videa). Hoši na základě toho připravili scénář, který nám byl předložen k připomínkování. Když jsme byli se scénářem spokojeni, pokročili jsme k dalšímu kroku.

Storyboard 1 Storyboard 2

Storyboard a animatik

Motionhouse připravili rozhýbané skicy všech scén, spojené s mluveným komentářem a vybranou hudbou ve formě tzv. animatiku (video-storyboardu). Měli jsme tak možnost ihned posoudit vše, co si člověk z literárního scénáře neodnese (rychlost střihu, spojení komentáře s hudbou, časování animací).

Storyboard 3 Storyboard 4

Design, animace, sound design

Po odsouhlasení výsledného animatiku se spustila výroba, na konci které bylo motion video v celé své kráse. Motionhouse nám dokázali nabídnout řadou herců pro doprovodný mluvený komentář. Pro dialog jsme si zvolili dr. House, ehm tedy vlastně Martina Stránského, který nám namluvil Shoptetrixe, v kombinaci s Bárou Mudrovou. Motionhouse ještě nahráli zvukovou stopu (nabídnul jsem i své služby, jelikož jsem svého času výborně preludoval ve škole na xylofonu a ozvučných dřívkách, ale byl jsem jemně odmítnut, patrně abych nenastavoval příčku kvality až moc vysoko), doplnili o tzv. sound design (ruchy, zvukové atmosféry a efekty). Po cca měsíci a půl od zadání poptávky bylo vše hotovo. A výsledek? Posuďte sami. Já jsem nad sebe spokojený! :)

Jeden komentář k článku “Jak jsme vyráběli promo video”

Zajímá mě i váš názor. Tak neváhejte :)